Kısa Masallar ile Tatlı Rüyalar

Kısa Masallar

Bir varmış bir yokmuş... Bu çocukta hiç uyumazmış.  Eski masallar kısa olsun uzun olsun, farklı bir tada sahipti. Ya da eski masallar ile büyüyen eskiler bildiğini okumanın peşinde. Eskiler güzel ama uzun... Kısa da olsa ne güzel olur, değil mi?

En tatlı kısa masallar ile çocuğunuzu uyku yolculuğuna uğurlama vakti geldi ise sizin de kısa masallar diyarı yolculuğuna çıkmanızın zamanı gelmiş demektir. Uzun masallar ile vakit kaybetmekten ziyade çocuğunuzun ilgisini kaybetmek istemiyorsanız, anlattığınız hikayenin bir an önce biterek çocuğunuzun aklında kalmasını hedefliyorsanız kısa masallar ve hikayeler seçeneklerini gözden geçirmelisiniz.

Masalı seçerken çocuğun yaşını da dikkate almalısınız. 3 yaş bir çocuk için 5 yaş kısa msallar okursanız çocuğun hikayede hayal dünyasına dalmasını sağlayamayabilirsiniz. Okuma hızınız, ses tonunuz, vurgularınız da önemli olacak tabiki.

masal anlatıcılığı, kısa masallar, Kısa masallar yetişkin, kısa masallar dinle

Kısa masallar yetişkin için çok iyi bir seçenek olmayabilir. Ama çocuklar için kisa masallar komik, prens, prenses, aşk gibi kategorilerde önemli olacaktır.

Ebeveynin çocuğu telefon veya tableti önüne koyarak kısa masallar izle ya da kısa masallar dinle diye yalnız başına bırakmaktansa kaliteli vakit geçirmek için de iyi bir fırsat olan kısa masallar diyarı yolculuğuna beraber çıkmalarını tavsiye ediyoruz.

Sizlere kısa masallar tavsiye edebilmek için iyi bir çalışma yaptık. Ve birbirinden güzel kısa masalları önce kendinizin dinlemesini, sonra da çocuğunuza sizin aktarmasını ümit ediyoruz. İyi bir masal anlatıcısı olmasanız da çocuğunuz ile bu iletişim kurma, kaliteli vakit geçirme fırsatlarını da kaçırmamalısınız. Kısa masallar ve hikayeler belkide kendinizi tanımanız, masal anlatıcılığı yönünüzü keşfetmemiz için de bir fırsat olabilir.

Çirkin ve Güzel

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

Kırmızı Başlıklı Kız

Rapunzel Masalı

Kaplumbağa ve Tavşan Masalı

Çocuk Masalları Tilki ile Leylek

Tarla Faresi ve Şehir Faresi

Kız Kulesi Masalı