LGS Ne Zaman - LGS Örnek Sorular

Çocuklarımızın gireceği ilk ve en önemli sınavlardan biri de liselere giriş sınavıdır. Bu makalemizde orta öğretimden liseye geçiş sınavı hakkında detaylı bilgiye sahip olacaksınız. 2020 yılında LGS ne zaman olacak? LGS Soruları hakkında bilgiler. LGS örnek sorular ve LGS 2020 hakkında sizleri kısaca bilgilendireceğiz.

lgs ne zaman

LGS Ne Zaman Yapılacak ve LGS 2020 Sınav Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimini açıkladı. Peki, LGS ne zaman yapılacak? LGS 2020 yılında ne zaman? MEB, liseler kapsamında sınav ile öğrenci kabul edecek ortaöğretim kurumları için merkezi sınav tarihini 7 Haziran 2020 olarak belirlemiştir. LGS 2020 Sınavı 2 oturum şeklinde olacağı ve yapılacak sınavla ilgili sınav süresi, ders dağılımları ve soru sayısında herhangi bir değişiklik yapılmadığı açıklandı.

2020 LGS Soruları ve LGS Örnek Sorular

Haziran ayında yapılacak Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınava yönelik olarak ilk örnek soru kitapçığı da yayımlandı. Kitapçığa, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme-Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu soru kitapçığında, sayısal ve sözel testlerde sorulacak soru sayısının yarısı kadar benzer soruya yer verilmiştir. Bu yıl da her ay LGS örnek sorular kitapçığı yayımlanmaya devam edecektir.

LGS Örnek Soruları için tıklayınız --> LGS 2020

LGS Sınav Konuları ve LGS Sınav Süreleri

LGS 2020 yılı sınavında, sekizinci sınıfların eğitim programları temel alınacaktır. Aynı günde 2 bölüm halinde yapılacak olan sınavda çoktan seçmeli toplam 90 adet LGS soruları olacaktır. 1. bölüm 50 sözel sorusu ve 75 dakika, 2. bölüm ise 40 sayısal sorusu ve 80 dakika süresi olacaktır. LGS ne zaman, LGS Örnek Sorular hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki kaynaktan yararlanabilirsiniz.

Kaynak: https://www.meb.gov.tr/lgs-icin-ilk-ornek-soru-kitapcigi-yayimlandi/haber/19561/tr