Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan 50. Yıl Şehit Uhud Kadir Işık MTAL ve Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

50. Yıl Şehit Uhud Kadir Işık MTAL ve Anadolu Lisesi,  Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.Okul öğrencilerini;  kendini ifade edebilen bilinçli,  kendine güvenen, 21. yy'ın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek, öğrenmeyi amaç edinen, araştırıcı olan, yetenekli  ve bir üst kuruma gidebilecek birey olarak yetiştirmeyi hedefler. Okul sağlık hizmetleri vermektedir.

50. Yıl Şehit Uhud Kadir Işık MTAL ve Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. 

 

Okul içerisinde 10 derslik bulunmaktadır. 50. Yıl Şehit Uhud Kadir Işık MTAL ve Anadolu Lisesi şu anda 40 öğretmen ve  249 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:00 - 16:05 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde Çok Amaçlı Salon, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, Resim Sınıfı, Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 1375 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.

50. Yıl Şehit Uhud Kadir Işık MTAL ve Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 1 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 160 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Seyran dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Kapalı Spor Salonu
Akıllı Tahta
Yemekhane
Kütüphane
Kantin
Bahçe

Sportif

Futbol
Voleybol
Jimnastik
Atletizm
Basketbol
Beden Eğitimi

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Bağlar Cad. Ethem Köslü Sok. No13 Çankaya Ankara
http://50yilsukianadolulisesi.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış