Ankara Çankaya Kreşler ve Anaokulu olarak kıymetli çocuklarımıza, Çankaya en iyi kreş olarak kaliteli ve özgün eğitim verilmektedir.

Hakkımızda

Okul Öncesi Eğitimin Önemi olarak Çankaya Kreşler

Çocuklarımızın duygusal, sosyal, zihnî ve fiziki gelişimlerinin çoğu 0-6 yaş döneminde tamamlanmaktadır. Ankara Çankaya Kreşler okul öncesi dönemin çok önemli olduğunun farkındadır. Çankaya Kreş olarak 0-6 yaş dönemi, miniklerimizin öğreniminin en yoğun dönemidir ve bu dönemde ana alışkanlıklar ve zihinsel yetenekler çok hızlı oluşmakta ve gelişmektedir. Çankaya Anaokulu olarak bu yaş döneminde kazanılmış davranış kalıpları hayatı boyunca devam eder. Beynin işlevlerinin ve yapısının büyük bölümü 0-4 yaş, 0-2 yaş kreş döneminde tamamlanmaktadır. Erken çocukluk periyodundaki kazanımlar beynimizin çalışma şekli için belirleyicidirler. Yapılan çalışmalarda 0-6 yaş grubu çocukların arasında okul devam etme oranlarının ve okul muvaffakiyetinin yüksek olduğunu göstermektedir.

Anaokulu Eğitiminin Önemi

Okuldan önceki dönemdeki eğitim ve öğretim sistemi, duygusal ve sosyal gelişimi özendirerek ve çocukların büyüdüklerinde üretken olmalarını ve potansiyellerini doğru ve tam bir şekilde kullanmalarını sağlamaktadır. Çankaya Kreşler arasında yer alan okulumuz, erken çocukluk eğitiminin, insani gelişmelerin en duyarlı ve en seri olduğu dönem olduğunun bilincindedir. Hayatın ilk yıllarındaki tecrübe ve kaliteli eğitimin, öğrenme kabiliyeti ve ilerideki başarı üzerinde de mühim bir tesire sahiptir.

Çankaya Kreş Okul Öncesi Etkinlikleri

İlkokul öncesi eğitimin en mühim ve en iyi unsurlarından biri de yapılacak çeşitli aktivitelerdir. Bu aktiviteler arasında matematik, kültürel etkinlikler olduğu gibi, çocuklarımızın yardımlaşmayı ve hep birlikte hareket etmeyi öğrenmesi için yapılan sanat etkinlikleri de bulunmaktadır. Ayrıca miniklerimizin daha fazla hoşlanacağı parmak oyunları ve çocuk şarkıları gibi faaliyetler de mevcuttur. Çankaya Kreş parmak oyunlarıyla sanatsal faaliyetler öğrencilerimizin motor yetenekleri ile beraber duygularını da harekete geçirmektedir.

Okul Öncesi Eğitim Yaklaşımları

İlköğretimden önceki dönemde; Montessori Eğitimi, Waldorf Yaklaşımı ve Reggio Emilia Yaklaşımı gibi çok farklı 'Okul Öncesi Eğitim Yaklaşımları' da bulunmaktadır. Çankaya Kreş olarak her bir eğitim modeli farklı özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Montessori'de bağımsızlık ve eğitim araçları olarak gündelik nesneler ön planda iken, Waldorf'da hayal gücü ve hikâye anlatımı önceliklidir. Reggio Emilia'da da çocuğun ilgi alanları ve etkileşim alanları ön plana çıkmaktadır. Çankaya Kreşler olarak bu eğitim yaklaşım modelleri ile ilgili olarak hazırlanmış karşılaştırmalı özet bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Olanaklar

Hizmet Süresi

Hafta Sonu Eğitim
Akşam Saatlik
Gece Yatılı

Dil Olanakları

İngilizce
Çift Dilli Eğitim
Fransızca
Almanca

Hizmetler

Yaz Okulu
Kuran Dersi
Dini Eğitim
Organik Beslenme
Etüt Merkezi

Fiziksel İmkânlar

Yüzme Havuzu
Güvenlik Kamerası

Kulüpler

Robotik & Kodlama

Sportif

Yüzme
Jimnastik
Basketbol
Voleybol
Futbol
Bale

Yorum Yap

İletişim Bilgileri

Ankara Çankaya Kızılay Cebeci Cevizlidere

Etiketler

Paylaş

Haritada Yerimiz