Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunana Aziz Altınpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Aziz Altınpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini milli değerlerini yaşayıp yaşatan, bilim ve teknolojinin  farkında olan, hoşgörü sahibi, yüksek moral değerine sahip, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik olarka kabul eden, en az bir  yabancı dile hakim bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Aziz Altınpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yıl  2022-2023 eğitim öğretim döneminde  2022 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacaktır.

Okul içerisinde 9 derslik bulunmaktadır. Aziz Altınpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şu anda 19 öğretmen ve  84 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde  Fen Laboratuarı, BT(Bilgisayar) Sınıfı, Çok Amaçlı Salon ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul, 09:00-16:00 saatleri arasında tam gün eğitim vermektedir.
Aziz Altınpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Ankara'nın merkezine 17 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; 336  EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da  Yakupabdal dolmuşuna binerek de gidebilirsiniz.

Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Yakupabdal Mahallesi Nato Yolu Caddesi No:1113 Çankaya Ankara
(312) 453 24 44
http://azizaltinpinarmtal.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış