Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan 75. Yıl Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

75. Yıl Anadolu Lisesi,  Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini; Ulu Önderimiz Atatürk´ ün "Eğitimdir ki milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır; ya da bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder." sözünün önemine inanıp, bilim fen ve beden bakımından güçlü  olan ve yüksek karakterli koruyucu bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

75. Yıl Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. Okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "48.2420"' tir .

 

Okul içerisinde 25 derslik bulunmaktadır. 75. Yıl Anadolu Lisesi şu anda 56 öğretmen ve  670 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09:00-16:00 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersi verilmektedir. Okul içerisinde Çok Amaçlı Salon, Kimya Laboratuvar, BT Sınıfı, Müzik Sınıfı, Revir ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 1264 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
75. Yıl Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine18 km uzaklıktadır.

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Çok Amaçlı Salon
Revir
Bilgisayar Laboratuarı
Bahçe
Fen Laboratuvarı
Kütüphane
Kantin
Akıllı Tahta

Sportif

Futbol
Voleybol
Basketbol
Beden Eğitimi

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Koru, 2, 2630. Sk. No:2, 06810 Çankaya Ankara
(312) 240 00 60
http://75yilanadolu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış