Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Abdurrahman Şengel Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Abdurrahman Şengel Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.

Okul öğrencilerini;  Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olabilen, çevreye duyarlı, empatik düşünebilen, milli kültürünü benimsemiş olan,  bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanabilecek birey olarak etiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 16 derslik bulunmaktadır. Abdurrahman Şengel Ortaokulu şu anda 36 öğretmen ve  465 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:50-15:25 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde Fen Laboratuarı, Konferans Salonu, BT Sınıfı,  Atölye-İşlik ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 406 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
Abdurrahman Şengel Ortaokulu Ankara'nın merkezine  8,3 km, İlçesi olan Çankaya'nın merkezine 5.1 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; 186 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da İlker dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

 
çankaya ortaokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

Ortaöğretim Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Kütüphane
Akıllı Tahta
Yemekhane
Fen Laboratuvarı
Kantin
Futbol Sahası

Sportif

Futbol
Voleybol
Jimnastik
Masa Tenisi
Basketbol
Beden Eğitimi

Paylaş

İletişim Bilgileri

Naci Çakır, 755. Cad. No:21, 06450 Çankaya Ankara
(312) 479 91 12
http://abdurrahmansengel.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış