Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Adalet Nizamoğlu Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Adalet Nizamoğlu Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, milli değerleirine sahip çıkabilen, çalışkan erdemli, kendine güvenen, çağı yakalayan, akılcı insanlar yetiştirmeyi hedefler. Adalet Nizamoğlu Anadolu Lisesi bu seneki  eğitim öğretim yılında herhangi bir değişiklik olmazsa MEB kılavuzuna göre Sınavsız öğrenci alacak.
Okul içerisinde 23 derslik bulunmaktadır. Adalet Nizamoğlu Anadolu Lisesi şu anda 46  öğretmen ve  242 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca verilmektedir. Okul içerisinde  Biyoloji Laboratuvarı,  Kimya Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, BT(Bilgisayar) Sınıfı,  2 adet Müzik Sınıfı, 2 adet Resim Sınıfı,  Konferans Salonu, Çok Amaçlı Salon ve Kütüphane bulunmaktadırAdalet Nizamoğlu Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 23 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; Koru Metro İstasyonundan 590  EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Kızılaydan Yaşamkent dolmuşlarına inerek de  gidebilirsiniz.

 

İletişim Bilgileri

Alacaatlı Mahallesi 3408.Sokak No: 12 Çankaya Ankara
(312) 217 51 41
http://adaletnizamoglual.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış