Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ahmet Bahadır İlhan Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

 Ahmet Bahadır İlhan Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Daha önceden adı Türk-İş Blokları Ortaokulu olan okul yeni adını 1989 yılında bir Behzat İlhan be Sıdıka İlhan adında hayır sever tarafından kaybettikleri oğulları Ahmet Bahadır İlhan adına yaptırmışlardır. 1994 yılında ie eğitim ihtiyaçlarını karşılamak adına ve eğitimi yükseltmek için Sıdıka İlhan tarafından okula ek bina yapılmıştır.

 

Okul Öğrencilerini milli ve manevi değerlerine bağlı, bulunduğu çağın gereksirdiği bilgi ve kabiliyetlerle donatılmış bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 20 derslik bulunmaktadır.Ahmet Bahadır İlhan Ortaokulu  şu anda 43 öğretmen ve 523 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.  Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde Fen Laboratuarı, Atölye-İşlik, BT(Bilgisayar) Sınıfı, Müzik Sınıfı, Toplantı Salonu,  Resim Sınıfı, Revir, Spor Salonu, Konferans Salonu,  2 adet Çok Amaçlı Salon, Kantin, Okul Aile Birliği Odası ve Kütüphane bulunmaktadır.  Aydınlıkevler  Mesleki ve Teknik Lisesi Ankara'nın merkezine 3 km , Keçiören ilçesi merkezine ise 5 km uzaklıktadır.

 

 

 

çankaya ilkokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

İşçi Blokları, 1538. Sk. No:49, 06530 Çankaya Ankara
(312) 286 28 27
http://ahmetbahadirilhan.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış