Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ali - Hasan Coşkun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Ali - Hasan Coşkun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini Atatürk ilke ve inkılâplarının izinde vatanını milletini seven, bilgisine ve yeteneğine güvenebilen, bilim ve teknolojiye ulaşmayı amaç edinebilen, yüksek öğrenimi hedefleyen bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre  bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacaktır.
Okul içerisinde 14 derslik bulunmaktadır. Ali - Hasan Coşkun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  şu anda 47 öğretmen ve  208 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde 5 adet Atölye-İşlik, BT(Bilgisayar) Sınıfı, Oyun Odası, Konferans Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır.  
Ankara'nın merkezine 4km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; 145 VE 154  EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Keklikpınarı dolmuşa binerek de  gidebilirsiniz.

 

 

Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Şehit Cengiz Karaca Mah.1044.Cad.1043.Sok.No.6 Çankaya Ankara
(312) 475 32 96
http://alihasancoskunktml.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış