Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Çankaya Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.Okul öğrencilerini; Atatürk İlke ve İnkilaplarına bağlı, vatanını ve milletinini seven, insani değerlerine sahip olan, kendini yenileyen, kendi diline ve yabancı dillerine hakim, yeni gelişmeleri takip eden, özgüveni yüksel, kendini yetiştiren bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Çankaya Anadolu Lisesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "90.9639"' tir .

Okul içerisinde 23 derslik bulunmaktadır. Çankaya Anadolu Lisesi şu anda 51 öğretmen ve  701 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09:15-16:05 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde Konferans Salonu, Kimya Laboratuvar, BT Sınıfı,  Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, Resim Sınıfı, Çok Amaçlı Salon ve Kütüphane bulunmaktadır.
Ankara'nın merkezine 1,5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Seyranbağları otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Seyranbağları dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Hizmetler

Rehberlik
Servis

Fiziksel İmkânlar

Laboratuar
Konferans Salonu
Akıllı Tahta
Bahçe
Kütüphane
Kantin
Bilgisayar Laboratuarı
Müzik Odası

Sportif

Beden Eğitimi

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Göktürk Mahallesi Bağlar Caddesi 115.Cadde No:15 Çankaya Ankara
(312) 434 19 66
http://cankayaanadolulisesi.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış