Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Anıttepe Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Anıttepe Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir özel okuludur. Okul öğrencilerini yeterli bilgi ve donanıma sahip, laik, çevreci, barışçıl insanlar yetiştirmeyi hedefler.

Okul  2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir  değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacaktır.

Okul içerisinde 31 derslik bulunmaktadır.  Anıttepe Anadolu Lisesi şu anda 63 öğretmen ve 838 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde  Kimya Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı,  Müzik Sınıfı, Toplantı Salonu, Spor Salonu, Çok Amaçlı Salon ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul  08.10-15.20 saatleri arasında tma gün eğitim vermektedir.
Ankara'nın merkezine  15 dakika uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; Demirtepe metrosuyla yada dolmuşarına binerek de  gidebilirsiniz.

 
Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Yücetepe, 88. Sk. No:7, 06570 Çankaya Ankara
(312) 229 05 90
http://anittepeanadolulisesi.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış