Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Anıttepe Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Anıttepe Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, özgür düşünebilen, Türk Milli eğitiminin temel amaçlarına uygun, yeniliklere her zaman açok ve denemekten korkmayan, öğrenmeyi bilen bireyler yetiştirmeyi hedefler.
Okul içerisinde 16 derslik bulunmaktadır. Anıttepe Ortaokulu  şu anda 44 öğretmen ve 544 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde  Fen Laboratuarı, Atölye-İşlik, BT(Bilgisayar) Sınıfı, Müzik Sınıfı,  Resim Sınıfı, Çok Amaçlı Salon ve Kütüphane bulunmaktadır.  Okulda 8:20-14:55 saatleri arasında tam gün eğitim yapılmaktadır.

Okula ulaşım ise; Beştepe otobüslerine il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Beştepe dolmuşlarına veya Beştepe metrosuna binerek de  gidebilirsiniz.

 

çankaya ortaokulları, Çankaya Ortaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Mebusevleri Mah. Önder Cad. No6 Çankaya Ankara
(312) 213 29 53
http://anittepeortaokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış