Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ankara Atatürk Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Ankara Atatürk Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıkabilecek, tarihine sahip çıkabilen, insan haklarına saygılı, hukuk üstünlüğüne inanan,  demokratik, sosyal ve lailük değerlerini önemseyen, bilim, sanat ve spor alanında yeteneklerini ortaya koyabilen,kaliteli bir yaşamı ilke edinebilen, huhukun üstünlüğüne inanabilen, en az iki yabancı dile hakim olabilen bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Ankara Atatürk Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanıyla öğrenci alacaktır.

Okul içerisinde 58 derslik bulunmaktadır. Ankara Atatürk Lisesi  şu anda 119 öğretmen ve 1618 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce, Almanca, İspanyolca, Çince,  Fransızca, Arapça,  Rusça verilmektedir. Okul içerisinde  Biyoloji Laboratuvarı,  Kimya Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Fen Laboratuarı, Atölye-İşlik, BT(Bilgisayar) Sınıfı, 3 adet Müzik Sınıfı, 2 adet Oyun Odası, Toplantı Salonu, 3 adet Resim Sınıfı, Revir, Spor Salonu, Konferans Salonu, Çok Amaçlı Salon, 2 adet Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır.  

Okul içerisinde Basketbol, Hentbol, Voleybol,Yüzme, Tekvando, Satranç, Yüzme, Futbol,Kick Boks, Kros, Masa Tenisi gibi sportatif, sosyal ve kültürel alkanda birçok faaliyet bulunmaktadır.  Okul Ankara ve Türkiye genelinde bir çok alanda başarılar göstermiştir.Okulda yaklaşık 36 adet sosyal kulüp bulunmaktadır.

 

Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Korkutreis Mah. Sezenler Cad. No:11 Çankaya Ankara
(312) 231 51 20
http://ankaraataturklisesi.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış