Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ankara Fen Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Ankara Fen Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini Türkiyenin geleceği için;  günümüz teknolojisine hakim, kullanabilen ve bilgilerini becerileriyle birleştirebilen, porejeler üretebilen, girişimci, yaratıcı,  takım çalışmasına yatkın, kendine güvenebilen, yeteneklerinin farkında olan, insani değerlerine sahip çıkabilen bireyler olarak yetişitirmeyi hedefler.

Ankara Fen Lisesi  LGS kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa LGS Merkezi Sınav sonucuna göre sınavla öğrenci alacaktır. Okulun tavan puanı 500, taban puanı ise 495' tir.
Okul içerisinde 17 derslik bulunmaktadır.Ankara Fen Lisesi  şu anda 43 öğretmen ve 482 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce, Almanca ve Fransızca verilmektedir. Okul içerisinde 2 adet Biyoloji Laboratuvarı, 2 adet Kimya Laboratuvarı,2 adet Fizik Laboratuvarı, 7adet Atölye-İşlik, BT(Bilgisayar) Sınıfı, Toplantı Salonu, Spor Salonu, Konferans Salonu,2 adet Çok Amaçlı Salon,  7 adet Yatakhane ve Kütüphane bulunmaktadır.   Okul içerisinde 200 kişilik kız, 200 kişilik erkek yurdu vardır.
Ankara Fen Lisesi Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.

Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Çiğdem Mahallesi 1557. Cadde No.32 Çankaya Ankara
(312) 285 01 46
http://ankarafenlisesi.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış