Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz

Hakkımızda

Çankaya  Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini barış içinden bir dünyada, çok kültürlü toplum bilincine sahip bireyler oalrak yetiştirmeyi hedefler.

Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi  2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzunda  herhangi bir değişiklik olmazsa eğer Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacaktır.

Okul içerisinde 23 derslik bulunmaktadır.  Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi şu anda 51 öğretmen ve  533 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca verilmektedir. Okul içerisinde  Biyoloji Laboratuvarı,  BT(Bilgisayar) Sınıfı, Müzik Sınıfı, Toplantı Salonu, Yemekhane, Revir ve Kütüphane bulunmaktadır.  Okul 08:45-16:00 saatleri arasında tam gün eğitim vermektedir.

Okul 2015-2016 yıllarından itibaren kendi pansiyon binasını hizmete açmıştır. Pansiyon 250 kişiliktir. Pansiyon içerisinde dinlenme salonuda mevcuttur.
Ankara'nın merkezine 3 km, Çankaya  ilçesi merkezine ise 5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Ankaray ve Metro (Koru Hattı) Kızılay istasyonundan Ümitköy durağında inerek 570 numaralı  EGO hat numaralı otobüslere binerek gidebilirsiniz.


 

Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Mutlukent, 1919. Sk. No:1, 06800 Çankaya Ankara
(312) 236 63 77
http://asbl.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış