Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

 

Çankaya Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini gelişime açık, kendini geliştiren, nitelikli meslek elemanı olarak yetiştirmeyi hedefler.

Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzua göre herhangi bir olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacaktır. Okul içerisinde bir çok bölüm bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Bilişim Teknolojileri Alanı
  2. Muhasebe-Finansman Alanı
  3. Büro Yönetimi Alanı
  4. Pazarlama-Perakende Alanı

Okul içerisinde 21 derslik bulunmaktadır. Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  şu anda 68 öğretmen ve  900 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde  Biyoloji Laboratuvarı,  Kimya Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Fen Laboratuarı, Atölye-İşlik,6 adet  BT(Bilgisayar) Sınıfı, Müzik Sınıfı, Toplantı Salonu,  Resim Sınıfı, Revir, Spor Salonu, Konferans Salonu, Çok Amaçlı Salon ve Kütüphane bulunmaktadır. 

Okula ulaşım ise;  145-1, 145-7, 173-2, 185-7, 203-7  EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz.

 

Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Ayrancı Mah., Uçarlı Sok.(Emniyet Genel Md. YanıYukarı Ayrancı), 06540 Çankaya Ankara
(312) 426 02 34
http://ayrancimtal.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış