Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ayten-Şaban Diri İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Ayten-Şaban Diri İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini kendine güvenebilen, bilimsel ve aynı zamanda demokratik düşünce yapısına sahip, çevresine ve topluma  duyarlı olabilen, hukukun üstünlüğüne ianan, Atatürk ilke ve inkilaplarının izinden giden, çağdaş yaşamın gerektirdiği tüm evrensel bilgi, değer ve becerileriyle donatılmış birer bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.
Okul içerisinde 45 derslik bulunmaktadır. Ayten-Şaban Diri İlkokulu şu anda 21 öğretmen ve  364 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde Fen Laboratuarı, Atölye-İşlik, Çok Amaçlı Salon, Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır.  Okul 08.30-14.10 saatleri arasında tam gün eğitim vermektedir.
Ayten-Şaban Diri İlkokulu; Ankara'nın merkezine 15 km, Çankaya  ilçesi merkezine ise 15 km uzaklıktadır.

 

Çankaya ilkokulları, çankaya ilkokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Mutlukent Mahallesi Angora Caddesi 2031 Sokak No:3 Çankaya Ankara
(312) 235 79 01
http://aytensabandiriio.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış