Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ayten-Şaban Diri Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz

Hakkımızda

Ayten-Şaban Diri Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini kendine güvenebilen, bilimsel ve aynı zamanda demokratik düşünce yapısına sahip, çevresine ve topluma  duyarlı olabilen, hukukun üstünlüğüne inanan, Atatürk ilke ve inkilaplarının izinden giden, çağdaş yaşamın gerektirdiği tüm evrensel bilgi, değer ve becerileriyle donatılmış birer bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.
Okul içerisinde 14 derslik bulunmaktadır. Ayten-Şaban Diri Ortaokulu şu anda 37 öğretmen ve  528 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde Fen Laboratuarı, Atölye-İşlik, Çok Amaçlı Salon, Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır.  Okul  08.30-16:0 saatleri arasında tam gün eğitim vermektedir.
Ayten-Şaban Diri Ortaokulu; Ankara'nın merkezine 15 km, Çankaya  ilçesi merkezine ise 15 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; Kızılaydan Koru Metrosuna binip Beytepe Durağında inip 564   EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz .

çankaya ortaokulları, Çankaya Ortaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Mutlukent Mah. Angora Cad. 2031. Sok No:3 Çankaya Ankara
(312) 235 79 01
http://aytensabandirioo.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış