Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Balgat Aliye Yahşi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Balgat Aliye Yahşi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini mesleğinde yeniliklere açık, çağdaş, çağın gereksinimine uygun meslek elemanı olarak yetiştirmeyi hedefler.

Balgat Aliye Yahşi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız  öğrenci alacaktır.

Okul içerisinde 25 derslik bulunmaktadır. Balgat Aliye Yahşi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  şu anda 52 öğretmen ve  209 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde  7 adet Atölye-İşlik, Konferans Salonu, 10 adetMesleki Uygulama Labaratuvarı, 2 adet Çok Amaçlı Salon, Revir, Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır. Okulda08:15 - 17:00 saatleri arasinda tam gün eğitim verilmektedir.
Ankara'nın merkezine 3 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; 263  EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Balgat dolmuşuna binerek de gidebilirsiniz.

 

Çankaya Liseleri, çankaya liseleri

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Ziyabey Cd. 1416. Sk. No:2 Çankaya Ankara
(312) 285 05 26
http://aliyeyahsiktml.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış