Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.

Okul öğrencilerini; Dünya Turizm sektöründe çalışacak kriterlerde olan, Mili ve evrensel değerlere sahip, İyi derecede yabancıl dil bilen, üsrekli gelişimi ilke edinmiş , turizmde çalışacak birer birey olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 30 derslik bulunmaktadır. Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, şu anda 66 öğretmen ve  358 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:30-16:25 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir..
Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.
Ankara'nın merkezine 27 km, İlçesi olan Çankaya'nın merkezine 22 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 454-453 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Öveçler 2. Cadde dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Çetin Emeç Bulvarı, 1289. Sok. No:2 Çankaya Ankara
(312) 472 09 68
http://cankayaimkbotelcilik.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış