Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Dr. Binnaz Ege - Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Dr. Binnaz Ege - Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ulusal değerleriyle evrensel değerleri  uzlaştırabilen aynı zamanda katkıda bulunabilen kendisiyle ve çevresiyle barışık olabilen, sorun çözme becerilerine sahip olabilen, gelecekle ilgili amaçlarını netleştirmiş  olup hedeflerine ulaşabilmek için yapılması gerekenlerin farkında olabilen, bilgi ve teknolojiden yararlanabilen bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Çankaya Dr. Binnaz Ege - Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacaktır. Okula girebilmek için istenen taban puanı ise; 423.1998

Okul içerisinde 26 derslik bulunmaktadır. Dr. Binnaz Ege - Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi şu anda 54 öğretmen ve  586 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:00-15:10 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde  Konferans Salonu, Toplantı Salonu, Kimya Laboratuvarı, BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı,2 adet Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, 2 adet Resim Sınıfı, Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır..
Dr. Binnaz Ege - Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise;481 ve 263 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Balgat dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce
Almanca

Fiziksel İmkânlar

Biyoloji Laboratuvarı
Kimya Laboratuvarı
Kantin
Bahçe
Fen Laboratuvarı
Kütüphane
Akıllı Tahta

Sportif

Futbol
Voleybol
Jimnastik
Masa Tenisi
Basketbol
Beden Eğitimi

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Oğuzlar Mh Osmanlı Caddesi 1396. Sokak, D:No :2, 06520 Çankaya Ankara
(312) 287 60 24
http://drbinnazridvanegeal.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış