Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Fatma-Yaşar Önen İlkokulu İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Fatma-Yaşar Önen İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini; Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, Türk Milleti´nin milli, insani, manevi, ahlâki, kültürel değerlerini benimseyebilen, koruyabilen ve geliştiren; plânlı çalışma alışkanlığı kazanıp başarılarını artırarak bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerilerini geliştirebilen bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.
Okul içerisinde12 derslik bulunmaktadır.Fatma-Yaşar Önen İlkokulu şu anda 17 öğretmen ve  244 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:50-14:30 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde  Çok Amaçlı Salon ve Kütüphane bulunmaktadır.
Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Peyamisafa (383), Ulus-Akdere (375) EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Hoşdere dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

çankaya ilkokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

İlköğretim Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Çok Amaçlı Salon
Kantin
Bahçe
Kütüphane
Akıllı Tahta

Sportif

Beden Eğitimi

Paylaş

İletişim Bilgileri

50. Yıl Mh. Münzeviler Cd. No:79 Pk:06590 Çankaya Ankara
(312) 319 22 70
http://fyonenilkokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış