Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Fevzi Özbey Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Fevzi Özbey Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, bilgiye erişim yollarında usta, 21. yy'ın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilen, problem görme ve problem çözme yetenekleri gelişmiş olan, farkındalıkları yüksek, araştırma, inceleme, sorgulama yapabilenn, değişimi algılayan ve değişimin temposunu yakalayabilen, bilgiyi etkili ve verimli kullanabilen,vulusal ve evrensel değerlere saygılı olan bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 17 derslik bulunmaktadır. Fevzi Özbey Ortaokulu şu anda 17 öğretmen ve  450 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 9:00- 16:25 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  Çok Amaçlı Salon, 2 Adet Atölye-İşlik, Toplantı Salonu,Spor Salonu, revi,r bulunmaktadır.
Fevzi Özbey Ortaokulu Ankara'nın merkezine 10 km uzaklıktadır.

 

çankaya ortaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Mutlukent, 2007. Sk. No:51, 06800 Çankaya Ankara
(312) 225 16 40
http://fevziozbeyortaokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış