Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Çankaya Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen Lisesi Ankara hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, erken kayıt indirimleri, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen Lisesi​, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir özel Lisedir.

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen Lisesi; öğrencilerini, insana ve çevreye duyarlı, akademik ve sosyal hayata hazırlıklı, sanatsal ve sportif faaliyetlerde yetkin, dil becerilerine sahip, tüm kültürlere ve farklılıklara saygılı, insan haklarına duyarlıdır. , bilgiye ulaşmanın yollarını bilen, özgüveni yüksek, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, yaşam boyu öğrenmekten vazgeçmeyen insanlar olarak yetiştirmeyi amaçlıyor.Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen Lisesi, öğrenmenin her öğrenci için ayrı yapıldığı bir ortam hazırlayarak çalışır. Ayrıca öğrenci merkezli bir yaklaşımla geliştirilen programlar da öğrencilerin bireysel farklılıklarını dikkate alır. Öğrencilerini yetiştirirken; Onları toplumsal olaylara duyarlı, problem çözme becerisine sahip, empati duygusu yüksek, büyüklerine saygılı, hoşgörülü, estetik duyarlılığı olan, mizah duygusuna sahip, meraklı, düşünen ve sorgulayan bireyler haline getirmek için çalışıyor. Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen Lisesinde öğrenciler, proje dersliklerinden yaşam becerileri dersine, fen laboratuvarından programlama ve bilgisayar dersine ve farklı spor dallarını deneyecekleri odalara kadar birçok fen ve spor ortamları ve etkinlikleriyle karşılaşıyorlar. PDR birimi tarafından düzenlenen farklı etkinlikler ve karakter eğitimi etkinlikleri ile yaşıtlarıyla bir araya gelerek farklı konseptlerde ifade ve performans sergilemek, birbirlerini tanımak için bir araya gelirler. Öğrencilerini doğru yönlendirerek ulusal ve uluslararası platformlarda projelere katılmalarını, bilgi ve ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlıyor. Okuluda Cambridge Uluslararası Müfredatı uygulanmaktadır.Bu program ile öğrencilerimizin iletişim becerileri yüksek kültürel donanımlar edinmeleri, dili etkin kullanmaları ve dünya vatandaşı olmalarına katkıda bulunmaları hedeflenmektedir. Ayrıca Avrupa Ortak Diller Çerçevesi (CEFR) çerçevesinde Avrupa Konseyi'nde öğrenciler, Avrupa dil standartlarını karşılayan bir müfredatla yabancı dillerde eğitim alırlar. Dil becerileri, İngilizce için Cambridge Üniversitesi ESOL ve Almanca için FIT gibi uluslararası kabul görmüş sertifika sınavlarıyla ölçülür. Öğrencilerini ulusal ve uluslararası sınavlardan geçmelerini sağlayarak geleceğe hazırlıyor. Tüm bu çalışmalarda amacı, öğrencilerini okulda çok yönlü gelişimlerine dayanarak sağlıklı ve başarılı bir geleceğe hazırlamaktır. Velilerden aldığı destek ve PDR birimi desteği sayesinde öğrencilerine ortak bir dil kullanması onların başarılarına katkı sağlıyor. Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen Lisesi, bu eğitim anlayışı ve 1998 yılından bu yana sürdürdüğü eğitim kalitesi ile eğitimin geleceğinden sorumlu, ulusal ve uluslararası düzeyde üstün, parlak, mutlu, parlak bireyler yetiştirmektedir.

Çankaya Liseleri

Olanaklar

Hizmet Süresi

Tam Gün

Beslenme

Öğle Yemeği

Dil Olanakları

İngilizce

Hizmetler

Etüt Merkezi
Organik Beslenme
Servis
Güvenlik
Psikolojik Danışmanlık
Rehberlik
Yaz Okulu

Fiziksel İmkânlar

Konferans Salonu
Yüzme Havuzu
Akıllı Tahta
Laboratuar
Futbol Sahası
Spor Alanı
Yemekhane
Kantin
Güvenlik Kamerası
Bilgisayar Laboratuarı
Kütüphane
Müzik Odası
Kapalı Spor Salonu
Bahçe
Revir
Sanat Atölyesi

Kulüpler

Satranç
Gezi Kulübü
Matematik Kulübü
Fen ve Doğa Atölyesi
Bilişim Kulübü
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Fen ve Teknoloji Kulübü
Proje Kulübü

Sanatsal

Modern Dans
Halk Oyunları
Tiyatro
İngilizce Drama
Dekoratif Sanatlar
Müzik
Ebru
Drama
Görsel Sanatlar
Piyano

Sportif

Futbol
Basketbol
Beden Eğitimi
Atletizm
Yoga
Voleybol
Jimnastik
Yüzme

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Eti Mah. Ali Suavi Cad. No: 15 Çankaya Ankara
(312) 232 28 12
https://www.gazikoleji.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış