Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Gazi Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, erken kayıt indirimleri, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir özel İlkokuldur.

Gazi Üniversitesi Vakfı özel ilköğretim okulu; öğrencilerini, insana ve çevreye duyarlı, akademik ve sosyal hayata hazırlıklı, sanatsal ve sportif faaliyetlerde yetkin, dil becerilerine sahip, tüm kültürlere ve farklılıklara saygılı, insan haklarına duyarlıdır. Bilgiye ulaşmanın yollarını bilen, özgüveni yüksek, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, yaşam boyu öğrenmekten vazgeçmeyen insanlar olarak yetiştirmeyi amaçlıyor. Gazi Üniversitesi Vakfı Özel İlköğretim Okulu, öğrenmenin her öğrenci için ayrı yapıldığı bir ortam hazırlayarak çalışır. Ayrıca öğrenci merkezli bir yaklaşımla geliştirilen programlar da öğrencilerin bireysel farklılıklarını dikkate alır. Öğrencilerini yetiştirirken; Onları toplumsal olaylara duyarlı, problem çözme becerisine sahip, empati duygusu yüksek, büyüklerine saygılı, hoşgörülü, estetik duyarlılığı olan, mizah duygusuna sahip, meraklı, düşünen ve sorgulayan bireyler haline getirmek için çalışıyor.

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel İlköğretim Okulu'nda öğrenciler, proje dersliklerinden yaşam becerileri dersine, fen laboratuvarından programlama ve bilgisayar dersine ve farklı spor dallarını deneyecekleri odalara kadar birçok fen ve spor ortamları ve etkinlikleriyle karşılaşıyorlar. PDR birimi tarafından düzenlenen farklı etkinlikler ve karakter eğitimi etkinlikleri ile yaşıtlarıyla bir araya gelerek farklı konseptlerde ifade ve performans sergilemek, birbirlerini tanımak için bir araya gelirler. Öğrencilerini doğru yönlendirerek ulusal ve uluslararası platformlarda projelere katılmalarını, bilgi ve ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlıyor. Okuluda Cambridge Uluslararası Müfredatı uygulanmaktadır.Bu program ile öğrencilerimizin iletişim becerileri yüksek kültürel donanımlar edinmeleri, dili etkin kullanmaları ve dünya vatandaşı olmalarına katkıda bulunmaları hedeflenmektedir. Ayrıca Avrupa Ortak Diller Çerçevesi (CEFR) çerçevesinde Avrupa Konseyi'nde öğrenciler, Avrupa dil standartlarını karşılayan bir müfredatla yabancı dillerde eğitim alırlar. Dil becerileri, İngilizce için Cambridge Üniversitesi ESOL ve Almanca için FIT gibi uluslararası kabul görmüş sertifika sınavlarıyla ölçülür. Öğrencilerini ulusal ve uluslararası sınavlardan geçmelerini sağlayarak geleceğe hazırlıyor. Tüm bu çalışmalarda amacı, öğrencilerini okulda çok yönlü gelişimlerine dayanarak sağlıklı ve başarılı bir geleceğe hazırlamaktır. Velilerden aldığı destek ve PDR birimi desteği sayesinde öğrencilerine ortak bir dil kullanması onların başarılarına katkı sağlıyor.

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel İlköğretim Okulu, bu eğitim anlayışı ve 1998 yılından bu yana sürdürdüğü eğitim kalitesi ile eğitimin geleceğinden sorumlu, ulusal ve uluslararası düzeyde üstün, parlak, mutlu, parlak bireyler yetiştirmektedir.

Çankaya ilkokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

İlköğretim Grubu

Beslenme

Sabah kahvaltı
Öğle Yemeği
İkindi kahvaltısı

Dil Olanakları

İngilizce

Hizmetler

Servis
Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu

Fiziksel İmkânlar

Konferans Salonu
Yüzme Havuzu
Akıllı Tahta
Laboratuar
Futbol Sahası
Spor Alanı
Yemekhane
Kantin
Güvenlik Kamerası
Bilgisayar Laboratuarı
Kütüphane
Müzik Odası
Kapalı Spor Salonu
Bahçe
Revir
Sanat Atölyesi

Kulüpler

Robotik & Kodlama
Akıl ve Zekâ Oyunları
Gezi Kulübü
Spor Kulübü
Müzik Kulübü
Mutfak Atölyesi
Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Değerler Eğitimi
Sanat Atölyesi

Sanatsal

Piyano
Dekoratif Sanatlar
Ebru
El Sanatları
Tiyatro
Görsel Sanatlar
Sinema
Halk Oyunları
Drama
Origami

Sportif

Beden Eğitimi
Güreş
Futbol
Voleybol
Jimnastik
Yüzme
Masa Tenisi
Basketbol

Paylaş

İletişim Bilgileri

Eti Mah. Ali Suavi Cad. No: 15 Çankaya Ankara
(312) 232 28 12
https://www.gazikoleji.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış