Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Hasan Celal Güzel Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Hasan Celal Güzel Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini; sosyal hayata uyumlu olan,  dilini ve dinini çok iyi ve doğru bilen karşılaştığı sorunları çözme becerisine sahip, yaratıcı, çevreci ve değişen dünyaya ayak uydurabilen bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.
Okul içerisinde 26 derslik bulunmaktadır. Hasan Celal Güzel Anadolu İmam Hatip Lisesi şu anda 20 öğretmen ve  175 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul  09:00-15:10 saatleri arasında tam gün eğitim vermektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Arapça verilmektedir. Okul içerisinde  Fen Laboratuarı, Çok Amaçlı Salon, BT Sınıfı ve Kütüphane bulunmaktadır.   Okuldaki kütüphanedeki kitap sayısı 750 adettir. Okulun öğrenci servisi bulunmaktadır.
Hasan Celal Güzel Anadolu İmam Hatip Lisesi Ankara'nın merkezine 8 km, Çankaya  ilçesi merkezine ise 5 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; 173 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Yıldız dolmuşuna binerek de  gidebilirsiniz.

çankaya liseleri

Olanaklar

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Yıldızevler, 28. Sk. No:10, 06550 Çankaya Ankara
(312) 438 84 10
http://hasancelalguzelaihl.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış