Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Hürriyet İlkokulu okulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

 Hürriyet İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini; ; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, kendilerine güvenen, sorumluluk alabilen, planlı, iletişim kurabilen, bilgiye ulaşıp kullanabilen, özgüvenli, becerili, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilen,  öğrenmeyi öğrenmiş, becerileri doğrultusunda orta öğretime hazırlanabilen, programlı çalışabilen, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 10 derslik bulunmaktadır. Hürriyet İlkokulu  şu anda 14 öğretmen ve 201 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:50 - 14:45 saatleri arasında tam gün eğitim vermektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okul içerisinde Konferans Salonu, Kütüphane bulunmaktadır.   Okuldaki kütüphanedeki kitap sayısı 680 adettir. Okulun öğrenci servisi bulunmaktadır.
 Hürriyet İlkokulu Ankara'nın 800mt  uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise;  Metroyla, Maltepe otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Maltepe dolmuşa binerek de  gidebilirsiniz.

 

çankaya ilkokulları

Olanaklar

Yaş Grubu

4-6 Yaş Anasınıfı

Hizmet Süresi

Tam Gün

Fiziksel İmkânlar

Kütüphane
Konferans Salonu
Bahçe
Kantin
Akıllı Tahta

Sportif

Beden Eğitimi

Paylaş

İletişim Bilgileri

Maltepe, Şehit Gönenç Cad. D:9, 06570 Çankaya Ankara
(312) 229 66 40
http://cankayahurriyetilkokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış