Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan İzzet Latif Aras İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

İzzet Latif Aras İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Milli ve manevi değerlerini üstün tutabilen, evrensel değerleri benimsemiş, kendini ve çevresini sürekli geliştirebilen, değişime açık ve kendisiyle barışık olabilen, güven duygusu ve öz denetimi tam, insanlara karşı dürüst, hoşgörülü davranabilen, anadilini çok iyi kullanabilen, ülkesi ve dünyanın geleceği için sorumluluk alabilen bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 25 derslik bulunmaktadır.İzzet Latif Aras İlkokulu şu anda 38 öğretmen ve  592 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09.00-15.35 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  Fen Laboratuarı, BT Sınıfı, Müzik Sınıfı, 2 adet Atölye-İşlik, Yemekhane, Revir Kütüphane bulunmaktadır.
İzzet Latif Aras İlkokulu Ankara'nın merkezine 3 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 453 ve 454 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Öveçler 2.Cadde ve 4.Cadde dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

çankaya ilkokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Aşağı Öveçler, 1314. Cd. No:26 D:No:26, 06460 Çankaya Ankara
(312) 472 16 77
http://izzetlatifaras.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış