Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Kavaklıdere Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Kavaklıdere Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Atatürk İlkelerine bağlı olan,laik ve demokratik toplum düzenini benimseymiş, okuyan, soran ve sorgulayan, araştıran, düşünen ve düşüncelerini düzgün, rahat bir şekilde ifade edebilen, başkalarının düşüncelerine saygı duyabilen, aldığı sorumlulukları yerine getirebilen, Türk kültürüne, örf ve adetlerine sahip çıkabilen, zoru başarmanın kolay olup imkansızı başarmanın zaman alacağını bilecek kadar kendine güvenebilen, paylaşmayı bilen, yaratıcı, katılımcı, hoşgörülü, doğayı ve hayvanları seven ve koruyan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.
Okul içerisinde 19 derslik bulunmaktadır. Kavaklıdere Ortaokulu şu anda 40 öğretmen ve  503 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:40-15:20 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Çince dersleri verilmektedir. Okul içerisinde Çok Amaçlı Salon, BT Sınıfı, Fen Laboratuvarı, 2 adet Atölye-İşlik ve 2 adet Kütüphane bulunmaktadır.
Kavaklıdere Ortaokulu Ankara'nın merkezine 1,9 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise;Tunalı Hilmi otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Kavaklıdere dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

çankaya ortaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Büklüm Sokak No:101 Kavaklıdere Çankaya Ankara
(312) 426 10 84
http://kavaklidereortaokulu06.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış