Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Kılıçali Paşa İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Kılıçali Paşa İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; analiz edebilen, estetik duygusu gelişmiş,  Kendisini tanıyan, potansiyelini bilen, öğrenmeyi öğrenen, başarının şımartmadığı aynı zamanda başarısızlığının yıldırmadığı, cevresini olumlu etkileyebilen, sorumluluklar alabilen, evrensel düşünceye ulaşmaya çalışabilen, değerlerini özümseyip yaşama geçirebilen, paylaşımcı özellikleri ile çevresine model olan bireyler  yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 20 derslik bulunmaktadır. Kılıçali Paşa İlkokulu şu anda 26 öğretmen ve  406 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09.10-14.50 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  Fen Laboratuarı, Çok Amaçlı Salon,  Atölye-İşlik, Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır.
Kılıçali Paşa İlkokulu Ankara'nın merkezine 4,5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 481, 263 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da  Balgat-Öveçler dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

çankaya ilkokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Balgat, 1416. Sk. No:1, 06520 Çankaya Ankara
(312) 285 79 16
http://kilicalipasaio.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış