Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; temel ilke ve amaçları doğrultusunda öğrenmeyi öğrenebilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgili, becerili ve kendine güvenebilen, uyumlu, geçmişle geleceği bağdaştırabilen, iyi ve sağlıklı düşünebilen çağdaş birey olarak yetiştirmeyi hedefler.

Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi  2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "55.3849"' tir .

Okul içerisinde 30 derslik bulunmaktadır.Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi şu anda 65 öğretmen ve  525 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:15 - 15:20 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde  Çok Amaçlı Salon, BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı, 2 adet Resim Sınıfı ve Kütüphane bulunmaktadır.
Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Öveçler otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Öveçler dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Aşağı Öveçler, Çetin Emeç Blv. No:61, 06460 Çankaya Ankara
(312) 472 67 47
http://kraal.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış