Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Kırkkonaklar Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Kırkkonaklar Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Atatürk´ün çizdiği yolda çağdaş bir geleceğe emin adımlarla ilerleyebilen, kendisini,vatanını, milletini, ailesini, ,bayrağını ve başarıyı seven, fikri hür, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Kırkkonaklar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "91.6127"' tir .

Okul içerisinde 25 derslik bulunmaktadır. Kırkkonaklar Anadolu Lisesi şu anda 57 öğretmen ve  820 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 8:10-15:20 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde Konferans Salonu, Toplantı Salonu, Kimya Laboratuvar, BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, Resim Sınıfı ve Kütüphane bulunmaktadır.

Kırkkonaklar Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 114 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Kırkkonaklar dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

çankaya liseleri

Olanaklar

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Kırkkonaklar, 315. Caddesı D:No: 9, 06610 Çankaya Ankara
(312) 496 63 07
https://kirkkonaklaral.meb.k12.tr/

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış