Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Kırkkonaklar İffet Güneşolu İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Kırkkonaklar İffet Güneşolu İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini; Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı olan, ulusal kültürünü özümseyebilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, yeniliklere açık olan, bilgiye ulaşma yöntemlerini öğrenebilen, kendi kendine yeten, özgüveni gelişmiş, problem çözme becerisine sahip olan, çağın gerekleri doğrultusunda alt yapıları oluşmuş birey olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 18 derslik bulunmaktadır. Kırkkonaklar İffet Güneşolu İlkokulu şu anda 21 öğretmen ve 358 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09.00-14.40 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  Çok Amaçlı Salon, Kimya Laboratuvar ve Kütüphane bulunmaktadır.
Kırkkonaklar İffet Güneşolu İlkokulu Ankara'nın merkezine 6 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 114 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Seyran dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

çankaya ilkokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Kırkkonaklar, Şemsettin Günaltay Cd. No:4, 06610 Çankaya Ankara
(312) 495 59 52
http://iffetgunesogluilkokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış