Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.Okul öğrencilerini; vatanını, milletini seven; milli, manevi ve de evrensel değerlere sahip çıkan çağdaş bireyler yetiştimeyi hedefler.

Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "81.2134"' tir .

Okul içerisinde 25 derslik bulunmaktadır. Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi şu anda 51 öğretmen ve  712 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.00-15.05 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Fransızca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde Konferans Salonu, Kimya Laboratuvar, BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, Resim Sınıfı, Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır.
Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi, Ankara'nın merkezinde bulunmaktadır.

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Küçükesat, Tunalı Hilmi Cd. No:2, 06660 Çankaya Ankara
(312) 417 31 15
http://mimarkemalanadolu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış