Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Leyla Turgut Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

 Leyla Turgut Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.

Okul öğrencilerini; bilim ve teknolojinin farkında olabilen, değişime ve gelişime açık olup, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul edebilen, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi  olan, farklılıkları zenginlik olarak kabul eden, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 28 derslik bulunmaktadır. Leyla Turgut Anadolu Lisesi şu anda 58 öğretmen ve  465 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 8:45 - 15:45 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde Çok Amaçlı Salon, Konferans Salonu, Kimya Laboratuvar, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, Resim Sınıfı,  Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır.
 Leyla Turgut Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 18 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Yaşamkent, Konutkent dolmuşları ve Koru Metrosuy binerek gidebilirsiniz.

 

 

 

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, 2926 Cadde No:4, 06810 Çankaya Ankara
(312) 242 26 72
http://leylaturgutanadolulisesi.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış