Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Çankaya Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.

Okul öğrencilerini; Atatürk ilke ve inkılaplarına, bağlı vatanına ve milli değerlerine sahip çıkabilen, özgüveni yüksek, çağa uyum sağlayabilen, saygılı, araştıran, sorgulayan, sosyal kişilikli, ve başarılı bireyler yetiştirip hayata hazırlamayı hedefler.

Çankaya Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "81.2134"' tir .

Okul içerisinde 34 derslik bulunmaktadır. Çankaya lisesi şu anda 67 öğretmen ve  998 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.00-15.05 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde  2 adet Fen Laboratuarı, Konferans Salonu, Toplantı Salonu, Kimya Laboratuvar, BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, Resim Sınıfı,Revir, Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır.

Çankaya lisesi Ankara'nın merkezine 2 km uzaklıktadır.

Okula ulaşım ise; 413-185 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Hoşdere dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Aziziye, Hoşdere Cd. No:187, 06690 Çankaya Ankara
(312) 439 10 32
http://cankayalisesi.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış