Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olan, değişim ve gelişime açık; bilime, sanata, toplum sorumluluk alabilen, ülke ekonomisine, sorunlarına duyarlı, sosyal ve kültürel değişime katkıda bulunabilecek, işgücü açısından sağlık alanının ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve beceriye sahip olan, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. Okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "73.4386"' tir .

Okul içerisinde 17 derslik bulunmaktadır. Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şu anda 47 öğretmen ve 427 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:00-14:50, 08:00-15:30, 08:00-16:20 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı, 2 adet Mesleki Uygulama Labaratuvarı Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 301 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise;145-187 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Dikmen dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Spor Alanı
Bilgisayar Laboratuarı
Bahçe
Kütüphane
Kantin
Akıllı Tahta

Sportif

Futbol
Beden Eğitimi
Basketbol

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Aydınlar Mahallesi Hürriyet Caddesi No:144 Çankaya Ankara
(312) 482 11 30
http://lokmanhekimmtal.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış