Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Maltepe Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Maltepe Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı olan, ülkesini ve ülkesinin insanını seven, Cumhuriyet’in değerlerine saygılı,  başkalarının haklarına saygılı olan, değişen ve gelişen dünya koşullarına rahatlıkla uyum sağlayabilecek olabilen bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 37 derslik bulunmaktadır.Maltepe Ortaokulu şu anda 80 öğretmen ve  1207 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.30-15.10 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizcedrsi verilmektedir. Okul içerisinde Çok Amaçlı Salon, 2 adet BT Sınıfı, 2 adet Müzik Sınıfı,2 adet Atölye-İşlik, Yemekhane, Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 725 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.

çankaya ortaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Anıttepe Mh, Bitiştiren Sk. No:9 Pk:06580 Çankaya Ankara
(312) 229 38 59
http://maltepeoo.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış