Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Mazhar Usta Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Mazhar Usta Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini;  düşünme, araştırma anlama ve sorun çözme yetkinliği gelişmiş olan; bilgi toplumunun gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatılmış; millî kültürü ve insanlığın, demokrasinin evrensel değerlerini içselleştirmiş olup; sanatsal duyarlılığı ve becerisi gelişmiş, iletişime ve paylaşıma açık; öz güveni,  hak, adalet, öz saygısı, ve sorumluluk bilinci yüksek olan; gayretli, yenilikçi, barışçı, girişimci, yaratıcı, sağlıklı ve mutlubirey olarak yetiştirmesini hedefler.

Okul içerisinde 7 derslik bulunmaktadır. Çankaya Mazhar Usta Ortaokulu, şu anda 12 öğretmen ve  108 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:45- 15:20 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizcedersi verilmektedir. Okul içerisinde BT Sınıfı, 2 adet Mesleki Uygulama Labaratuvarı ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 1350 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
Çankaya Mazhar Usta Ortaokulu, Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 114 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Kırkkonaklar dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

çankaya ortaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Bademlidere Mahallesi 257. Sokak No 63 Çankaya Ankara
(312) 495 67 94
http://mazharustaortaokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış