Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Mehlika Turgut Anaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Mehlika Turgut Anaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Atatürk ilkelerine ve inkilaplarına sahip çıkan, öğrenmeye meraklı, öğrendiklerini günlük yaşamda kullanabilen, problem çözebilen, sorumluluk duygusu gelişmiş olan, kendisiyle ve çevresiyle barışık olan, milli ve manevi duyguları hissedip yaşamında da uygulayabilen, Türkçeyi doğru ve düzgün, akışkanbir şekilde konuşan, üretken, yaratıcı  birer birey olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 5 derslik bulunmaktadır. Mehlika Turgut Anaokulu şu anda 6 öğretmen ve  70 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08:00/13:00 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde  Çok Amaçlı Salon, Oyun Odası ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 99 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
Mehlika Turgut Anaokulu  Ankara'nın merkezine 15 km, İlçesi olan Çankaya'nın merkezine 35 km uzaklıktadır.

 

çankaya anaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Okullar caddesi 2537. sokak No38 Ümitköy Çankaya Ankara
(312) 236 04 08
http://mehlikaturgutanaokulu.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış