Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.Okul öğrencilerini; iyi bir yurttaş olarak yetiştirmeyi hedefler.Okul içerisinde 22 derslik bulunmaktadır. 

 

Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacaktır. Okula girebilmek için istenen taban puanı ise;430.3629

Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi şu anda 49 öğretmen ve  651 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.00-15.05 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce, Fransızca ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde  Konferans Salonu,  Kimya Laboratuvar,  Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, Resim Sınıfı, Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 4237 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.

Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 5 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Dikmen dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Çukurambar Öğretmenler Caddesi No:4 Çankaya Ankara
(312) 285 55 45
http://mehmeteminresulzadeal.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış