Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Mehmet İçkale Ortaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Mehmet İçkale Ortaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.Okul öğrencilerini; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, bilgi ve teknolojiyi çağın gerekliliğine göre kullanan, araştıran, çağdaş, soran ve sorgulayan, demokratik, estetik yönü gelişmiş, insan olmanın erdemlerini taşıyan, gerektiğinde paylaşmayı bilen nitelik sahibi bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 21 derslik bulunmaktadır. Mehmet İçkale Ortaokulu şu anda 36 öğretmen ve  334 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.  Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde Çok Amaçlı Salon, BT Sınıfı, Resim Sınıfı, Atölye-İşlik ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 3050 adettir.
Mehmet İçkale Ortaokulu Ankara'nın merkezine 8-9 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Keklikpınarı dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

.

çankaya ortaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Akpınar Mah. 835.Sok. Keklikpınarı Çankaya Ankara
(312) 476 95 50
http://mehmetickale.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış