Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan ehmet Meto Anaokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Mehmet Meto Anaokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. Okul öğrencilerini; bilim ve teknolojiyi yakından takip edebilen, özgüvenli, milli kültürümüzü uluslararası kültürle yoğurabilen,  özbakım becerilerini kazanmış olan, projelerle boğulmadan hayatı yaşayabilen, ilkokula hazır, sosyal birer bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Okul içerisinde 5 derslik bulunmaktadır. Mehmet Meto Anaokulu şu anda 15 öğretmen ve  200 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.00-18.00 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  Toplantı Salonu,  Müzik Sınıfı, Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 1250 adettir. Okulda  öğrenci servisi bulunmamaktadır.

Mehmet Meto Anaokulu Ankara'nın merkezine 9 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 135,185 ve188 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz.

 

çankaya anaokulları

Olanaklar

Paylaş

İletişim Bilgileri

Dumlupınar Mah. Şehit Necdet Koçak Sok. No:5 Çankaya Ankara
(312) 490 60 62
http://mehmetmeto.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış