Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Mehmet Zakir Ekni Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Mehmet Zakir Ekni Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Güvenli ve huzurlu bir ortamda olan, öğrenmeyi öğrenebilen, kendine güvenebilen, sorumluluklarının bilincinde olan, milli ve ahlaki değerlere sahip olan, gerekli ve zamanında dayanışmaya girebilen, kendine ve başkalarına karşı saygılı, hoşgörü sahibi başarılı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

Mehmet Zakir Ekni Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. Okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "78.5415"' tir .

Okul içerisinde 24 derslik bulunmaktadır. Mehmet Zakir Ekni Anadolu Lisesi şu anda 52 öğretmen ve  600 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 09:00 - 16:00 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Okul içerisinde  Konferans Salonu, Kimya Laboratuvar, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, Fizik Laboratuvarı, Resim Sınıfı,  Yemekhane, Revir, Spor Salonu ve Kütüphane bulunmaktadır. Okul kütüphanesindeki kitap sayısı toplam 800 adettir. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Alacaatlı Mahallesi Kümeevleri No1261 Çankaya Ankara
(312) 460 21 66
http://mze.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış