Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Mev Koleji Özel Ankara Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, erken kayıt indirimleri, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Mev Koleji Özel Ankara Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir özel ortaokuludur.

MEV Koleji öğrencileri, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında çağdaş, bilimsel akla inanır, dünyayla bütünleşir, yabancı dil bilir. Vatanına, milletine ve milli değerlerine bağlı bireyler yetiştirmeyi amaçlar. MEV Koleji'nde, bireyin tüm yaşam becerilerinin temellerinin okul öncesi ve ilkokul çağında atıldığı gerçeğinden yola çıkarak, öğrencilerimizin fiziksel, zihinsel ve duygusal ilgi ve beklentilerine cevap verebilecek kapsamlı bir program, akademik bilgi ve becerilere sahip olmalarıdır.

Okulun nitelikli ve dinamik eğitim ve yönetim kadrosu, öğrenci merkezli eğitim sistemine dayalı olup, "Bütünsel öğrenme" ve "Yaparak, yaşayarak öğrenme" modelleri ile sadece bilgi vermeyi değil, aynı zamanda öğrenci merkezli eğitim sistemini de temel almaktadır.

Öğrencilerden elde edilen bilgileri anlar ve kullanır, analizler ve özetler yapar. Anaokulu ve ilköğretimde sınıf öğretiminin esas olduğu okulumuzda İngilizce, beden eğitimi, görsel sanatlar, müzik, satranç, bilgisayar ve yazılım, klasik dans, akıl oyunları, robotik, Lego eğitimi ve drama gibi önemli dersler verilmektedir. branş öğretmenlerimiz tarafından okutulmaktadır Anadolu'da ortaokul ve lise sınıflarında her ders alanında uzman branş öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

MEV Koleji, her çocuğu farklı yetenekleri, ilgileri, ihtiyaçları, geleceğe yönelik umutları ve beklentileri olan ayrı birer birey olarak görmekte ve ülkemizin geleceği olan öğrencilerimize geniş bir sosyal ve entelektüel katılım olanakları sunmaktadır. Size düşünmeyi ve yaratıcılığınızı kullanmayı öğreten fırsatlar sunar. Öğrencilerine, olgun ve mantıklı, düşünmeyi ve yorumlamayı bilen, mükemmele ulaşmış bireyler olabilmeleri için tüm özgürlükler ve olanaklar sağlanmaktadır. Anaokulundan başlayarak en temelden bütünleşik eğitim ve öğretime kadar öğrencilerimiz; en karmaşıkları bile tüm becerileri çeşitli temalarla iç içe yaşayarak, yani sadece sınavlarda değil; Her alanda başarılı olmak için yetiştirilmişler ve MEV Koleji mezunudurlar.

Çankaya Liseleri

Olanaklar

Hizmet Süresi

Tam Gün

Beslenme

Öğle Yemeği

Dil Olanakları

İngilizce

Hizmetler

Servis
Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu

Fiziksel İmkânlar

Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Akıllı Tahta
Kütüphane
Futbol Sahası
Kapalı Spor Salonu
Yemekhane
Kantin
Bilgisayar Laboratuarı
Güvenlik Kamerası
Müzik Odası
Laboratuar
Bahçe
Spor Alanı

Kulüpler

Fen ve Doğa Atölyesi
Müzik Kulübü
Binicilik Kulübü
Mutfak Atölyesi
Şiir İnşa ve Tiyatro Kulübü
Satranç
Fen ve Teknoloji Kulübü
Gezi Kulübü
Sanat Atölyesi
Proje Kulübü
Spor Kulübü
Bilişim Kulübü
Matematik Kulübü
Yabancı Dil Kulübü

Sanatsal

Tiyatro
Dekoratif Sanatlar
İngilizce Drama
Görsel Sanatlar

Sportif

Basketbol
Beden Eğitimi
Futbol
Voleybol
Jimnastik
Atletizm

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Koru Mahallesi 2558. Cadde No: 7 (İlkokul-Ortaokul) No: 7/1 (Anadolu Lisesi- Fen Lisesi) No: 9 (Okul Öncesi) Çankaya / Ankara Çankaya Ankara
(312) 235 26 56
http://WWW.MEVKOLEJİANKARA K12.TR

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış