Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Mev Koleji Özel Ankara İlkokulu hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, erken kayıt indirimleri, okul yorumları, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Mev Koleji Özel Ankara İlkokulu, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir özel İlkokuldur.

Mev Koleji Özel Ankara İlkokulu öğrencileri, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında çağdaş, bilimsel akla inanır, dünyayla bütünleşir, yabancı dil bilir. Vatanına, milletine ve milli değerlerine bağlı bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

MEV Koleji'nde, bireyin tüm yaşam becerilerinin temellerinin okul öncesi ve ilkokul çağında atıldığı gerçeğinden yola çıkarak, öğrencilerimizin fiziksel, zihinsel ve duygusal ilgi ve beklentilerine cevap verebilecek kapsamlı bir program, akademik bilgi ve becerilere sahip olmalarıdır. Okulun nitelikli ve dinamik eğitim ve yönetim kadrosu, öğrenci merkezli eğitim sistemine dayalı olup, "Bütünsel öğrenme" ve "Yaparak, yaşayarak öğrenme" modelleri ile sadece bilgi vermeyi değil, aynı zamanda öğrenci merkezli eğitim sistemini de temel almaktadır. Öğrencilerinden elde edilen bilgileri anlar ve kullanır, analizler ve özetler yapar.

Anaokulu ve ilköğretimde sınıf öğretiminin esas olduğu okulumuzda İngilizce, beden eğitimi, görsel sanatlar, müzik, satranç, bilgisayar ve yazılım, klasik dans, akıl oyunları, robotik, Lego eğitimi ve drama gibi önemli dersler verilmektedir. branş öğretmenleri tarafından okutulmaktadır Anadolu'da ortaokul ve lise sınıflarında her ders alanında uzman branş öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Mev Koleji Özel Ankara İlkokulu , her çocuğu farklı yetenekleri, ilgileri, ihtiyaçları, geleceğe yönelik umutları ve beklentileri olan ayrı birer birey olarak görmekte ve ülkemizin geleceği olan öğrencilerimize geniş bir sosyal ve entelektüel katılım olanakları sunmaktadır. Size düşünmeyi ve yaratıcılığınızı kullanmayı öğreten fırsatlar sunar. Öğrencilerine, olgun ve mantıklı, düşünmeyi ve yorumlamayı bilen, mükemmele ulaşmış bireyler olabilmeleri için tüm özgürlükler ve olanaklar sağlanmaktadır. Anaokulundan başlayarak en temelden bütünleşik eğitim ve öğretime kadar öğrencilerimiz; en karmaşıkları bile tüm becerileri çeşitli temalarla iç içe yaşayarak, yani sadece sınavlarda değil; Her alanda başarılı olmak için yetiştirilmişler ve Mev Koleji Özel Ankara İlkokulu mezunudurlar.

Çankaya ilkokulları, çankaya ilkokulları

Olanaklar

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Hizmetler

Etüt Merkezi
Rehberlik
Yaz Okulu
Organik Beslenme
Servis
Güvenlik

Fiziksel İmkânlar

Kantin
Bilgisayar Laboratuarı
Futbol Sahası
Yemekhane
Laboratuar
Konferans Salonu
Akıllı Tahta
Bahçe

Sportif

Futbol
Beden Eğitimi
Voleybol
Jimnastik

Paylaş

İletişim Bilgileri

Koru mah . 2558 CAD. NO: 7 Çankaya Ankara
(312) 235 41 31
http://www.mevkolejiankara k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış