Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Musa Erdem Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz

Hakkımızda

Çankaya Musa Erdem Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; Milli ve manevi değerlere sahip olan, sorumluluk üstlenebilen, bilimsel gelişmelere açık, üretebilen, özgür düşünebilen, sorgulayabilen, her alanda başarıyı yakalamış mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Çankaya Musa Erdem Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "95.9601"' tir .

Okul içerisinde 17 derslik bulunmaktadır.usa Erdem Anadolu Lisesi şu anda 39 öğretmen ve  632 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.00-15.05 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde  Çok Amaçlı Salon, Kimya Laboratuvar, Müzik Sınıfı,  Resim Sınıfı, Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır.
Musa Erdem Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 8 ile 10 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Balgat otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Balgat Karapınar dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 


 

çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Hizmetler

Servis

Fiziksel İmkânlar

Çok Amaçlı Salon
Laboratuar
Akıllı Tahta
Yemekhane
Kütüphane
Kantin
Bahçe

Sportif

Futbol
Voleybol
Masa Tenisi
Basketbol
Beden Eğitimi

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Gökkuşağı mah. Cevizlidere Cad. NO 98 Çankaya Ankara
(312) 475 36 60
http://musaerdemanadolulisesi.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış