Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

Çankaya Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur.
Okul öğrencilerini; bilim ve teknolojiyi yakından takip edebilen, ulusal kültürünü uluslararası kültürle yoğurabilen, yeniliklere açık, yaracı, eleştirel, girişimci, evrensel değerleri benimseyebilen, mesleki bilgi ve becerilerini ülkesine ve ulus ötesi düzeye aktarabilecek bireyler oalrak yetiştirmeyi hedefler.

Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "61.7524"' tir .

Okul içerisinde 10 derslik bulunmaktadır. Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şu anda 69 öğretmen ve  145 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 12. Sınıflar : 08.30 ve 17.10 (Pazartesi-Salı - Perşembe-Cuma);9,10,11. Sınıflar : 08.30 ve 16.20 ( Pazartesi-Salı-Cuma); 9,10,11. Sınıflar: 08.30 ve 15.30 (Çarşamba-Perşembe)saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde 2 adet Konferans Salonu, Toplantı Salonu,  BT Sınıfı, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı, 4 adet Atölye-İşlik, Yemekhane, 2 adet Spor Salonu ve 2 adet Kütüphane bulunmaktadır.. Okulda  öğrenci servisi mevcuttur.
Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara'nın merkezine 3 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; Dikmen dolmuşuna  ve ya otobüslerine binerek gidebilirsiniz.

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Atölye-İşlik
Spor Alanı
Akıllı Tahta
Yemekhane
Kütüphane
Kantin
Müzik Odası

Sportif

Beden Eğitimi

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Harbiye, Dikmen Cd. No:112, 06460 Çankaya Ankara
(312) 478 01 47
http://nevzatayazktml.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış