Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi hakkındaki bilgi, okulun imkan ve olanakları nelerdir, okula nasıl gidilir, adresi, telefonu, eğitim hakkındaki bilgilerinin cevabını Bizim Kolej’de bulabilirsiniz.

Hakkımızda

 Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi, Ankara ilinin Çankaya İlçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okuludur. 

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2022 LGS başvuru kılavuzuna göre herhangi bir değişiklik olmaz ise sınavsız öğrenci alacaktır. okula sınavsız olarak yerleşen öğrencilerin en küçük okul başarı puanı ise "88.7124"' tir .

Okul içerisinde 26 derslik bulunmaktadır. Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi şu anda 56 öğretmen ve 709 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Okul 08.00 15.05 saatleri arasında tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okul içerisinde  Kimya Laboratuvar, Biyoloji Laboratuvarı, Müzik Sınıfı,  Resim Sınıfı, 2 adet Spor Salonu Yemekhane ve Kütüphane bulunmaktadır.
Ankara'nın merkezine 4 km uzaklıktadır.
Okula ulaşım ise; 481-263 EGO hat numaralı otobüslere il merkezlerinden binerek gidebilirsiniz ya da Kızılay-Balgat dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

 

 

çankaya liseleri

Olanaklar

Yaş Grubu

Lise Grubu

Hizmet Süresi

Tam Gün

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Fiziksel İmkânlar

Kütüphane
Akıllı Tahta
Yemekhane
Kantin
Bahçe

Sportif

Beden Eğitimi

Etiketler

Paylaş

İletişim Bilgileri

Balgat, Ziyabey Cad. No:42, 06520 Çankaya Ankara
(312) 285 05 23
http://omerseyfettinlisesi.meb.k12.tr

Haritada Yerimiz

Kuruma Özel Mesaj Gönder
Yorum YapKurum Yorumları

Toplam Puan: 0 / 5
Henüz Yorum Yapılmamış